Aktualności IMP

Zespół studentów z Projektu GUST osiągnął spektakularne zwycięstwo w finale International Small Wind Turbine Contest 2023. Ich innowacyjna turbina wiatrowa zdobyła pierwsze miejsce, pokonując rywalizujące drużyny z Kanady, Holandii, Egiptu czy Danii. To historyczny sukces dla Projektu, który powraca na najwyższy stopień podium w kategorii generalnej konkursu, dowodząc wysokiej jakości i innowacyjności polskich projektów studenckich. Dodatkowo osiągnęli najlepszy wynik w kategorii najwyższa roczna produkcja energii (AEP). Projekt GUST wraca do Polski z dwoma z trzech głównych nagród!
Wyjazd do uczelni partnerskiej National University of Honduras (UNAH). Zawarta umowa nr 2020-1-PL01-KA107-080318, 1/STA/2020-2022 obejmująca wyjazd pracownika Politechniki Łódzkiej w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych ze studentami uczelni partnerskiej.