Studenci PŁ mistrzami Europy

Studenci z Lodz Solar Team PŁ mistrzami Europy !!! Podczas rywalizacji ich samochód Eagle Two okrążył tor 140 razy na jednym ładowaniu.

Studenci z Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej zdobyli tytuł Mistrzów Europy w zawodach iLumen European Solar Challenge w Belgii na torze Circuit Zolder we wrześniu 2022 r. W zeszłorocznym wyścigu brało udział 18 drużyn z całego świata.

To kolejny sukces studentów z Lodz Solar Team w zawodach iLumen European Solar Challenge: w 2018 roku byli triumfatorami wyścigu, zaś w 2021 roku przypadło im w udziale drugie miejsce. Mistrzostwa Europy samochodów elektrycznych napędzanych energią słoneczną odbywają się na zasadach legendarnego już wyścigu Le Mans i trwają 24 godziny.

Lodz Solar Team mistrzem Europy - Życie Uczelni nr 161
Aktualności PŁ